Riina Maidre, Andri Luup “Yokoonomatopoeemid”

18.-23. aprillil tuleb Kanuti Gildi SAAL Tartusse, võttes kaasa neli lavastust: Karolin Poska “Sinu nirvaanale”, Riina Maidre ja Andri Luubi “Yokoonomatopoeemid, Maria Metsalu “The Well” ning alles Tartus esietenduva The Biofilm Sistersi “Pure Pink Pox”. Nädal aega kaasaegseid etenduskunste, performatiivne raamatupood Kausaal ja kunstnike vestlused moodustavad festivali Ümberlülitus.

Ümberlülitus on nagu mixtape, mille tallinlased on tartlastele armastusega kokku pannud. Intensiivne nädal, mille programmi iga teos vaatleb etenduskunsti võimalusi ja võimatusi erineva nurga alt, kust iga vaataja võib leida endale sobiliku portaali või tee parema kunsti mõistmiseni ja kogemiseni.

Ostes etendusele kaks piletit, saab piletid viis eurot soodsamalt. Piletid müügil Fientas

“Yokoonomatopoeemid” on kontsert, mille keskel on post. Näitus, mille keskel on täpp. Riiul, mille peal on asjad.

Yoko Ono on tegevkunstnik, muusik, filmitegija ja rahusõnumi levitaja. Tema esimesed performatiivsed tööd dateeruvad 60ndate Fluxus areenile. Vaata lisaks #cutpiece #grapefruit #imaginepiece #wishtree #warisover #onobox #iloveyouearth

Riina Maidre on vabakutseline näitleja ja etenduskunstnik. Töötanud näitlejana nii filmis kui teatris. Etenduskunstnikuna otsib mängulisuse ja vahendituse ühisosa, pinget ning kontrasti.

Andri Luup on lavastaja, näitleja, kirjutaja. Tema tööd dramaturgi ja stsenaristina asetavad tihti inimese keset argipäeva entroopiat.

Autorid: Riina Maidre ja Andri Luup
Esitaja: Riina Maidre
Projektijuht: Kaie Küünal
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL, Riina Maidre, Andri Luup
Esietendus: 24.01.2022, Kanuti Gildi SAALi Keldrisaalis
Kestus: 50’
Eesti keeles

Etendusele 19. aprillil Tartus järgneb vestlus kunstnikega, mida viivad läbi Tartu Ülikooli teatriteaduste üliõpilased Andreas Eerik ja Merili Viks.