tARTu pood kasvas välja 2019. aastal toimunud samanimelisest Voronja galerii aastalõpunäitusest. Pop-upina avanenud tARTu poe võttis publik kiirelt omaks ning nõnda otsustasime Aparaaditehases edasi tegutseda.

2020. a septembris avasime tARTu poe ruumides autoribaari NAPP. 2021. a jaanuaris laienesime juba näitusesaali võrra. Alates 2021. a jaanuarist toimib tARTu poe juures taskuhääling tARTu hääl, mis annab hääle Tartuga seotud loojatele ja nähtustele.

Eelmisel aastal pälvisime tARTu poe tegevuse eest Tartu Kultuurikandja uustulnuka kategoorias laureaadi tiitli ning isolatsiooni ajal „varjatud kaameraga“ salvestatud videoklipid, pärjati Kuldmuna 2020 konkursil, pronksmuna tiitliga.

tARTu pood tegutseb kolmes ruumis. Esimeses, mis asub läbi kahe korruse, on avatud pood, kus on esindatud Tartuga seotud loojate looming (kunst, kirjandus, muusika). Rõdul on sisse seatud taskuhäälingu tARTu hääl stuudio, kus salvestatakse saated ning kus igapäevaselt saab aega veeta raamatuid lugedes. Samas ruumis toimuvad kontserdid, raamatuesitlused, loomingulised õhtud ja muud sündmused, mis võimaldavad publikul kahel tasapinnal toimuvat jälgida. Järgmises ruumis on sisseseatud autoribaar "NAPP", mis avaneb sündmustele ajal. Kolmandas ruumis asub klassikaline näitusesaal, kus toimub aastaringne kunstiprogramm ning kus lisaks näitustele toimuvad töötoad ja vestlusõhtud kunstnikega.

tARTu pood on piisavalt väike, et ajaga kaasas käia ning paindlikult muutustega toime tulla, samas ka piisavalt suur, et haarata tegevusvälja kogu tARTu. Seda kinnitab isolatsioonitingimustes sündinud taskuhääling tARTu hääl, mille populaarsus kasvab lausa nädalatega. 2021. aasta mais käivitas Levila podcasti-raadio, kuhu kogus sadade Eesti podcastide seast parimad oma programmi ning tARTu hääl on üks neist, kelle saateid Levila raadiost regulaarselt kuulata saab.

Alates 2023. aasta algusest tegutseb tARTu pood HAKI galerii nime all, ikka Tartus, Aparaaditehases.
Meie meeskond:

Raul Oreškin - 5884 4909
programm ja turundus

Kaili Kask
programm ja kujundus

Silja Truus - 5780 7180
galerist

Taavi Einberg
haldusjuht, ruumide broneerimine

Eesi Raa Oreškin
autoribaar NAPP
(lapsehoolduspuhkusel)

Ulla-Mari Tammela
autoribaar NAPP

Lee Oreškin
e-pood, koduleht

Jaanus Kaasik
graafiline disain ja tARTu hääle saatejuht

Kristel Trell 
tARTu hääle saatejuht


Kastani 42, Tartu
tARTu@tartupood.ee
58844909